Po stopách divokej Austrálie (2. časť)

Autor: Juraj Bakoš | 1.4.2015 o 9:58 | (upravené 1.4.2015 o 11:06) Karma článku: 6,55 | Prečítané:  926x

Návrat do minulosti ďalekej, alebo ako sme konečne zažili "hippies" atmosféru na vlastnej koži. Stretnutie s delfínmi, spoznávanie nových ľudí a ďalšie objavy, ktoré sa nám vryjú do pamäti na veky...  

Hodinky ukazujú 04:00 a.m. miestneho času a my konečne parkujeme v Byron Bay. Miestny kemp otvárajú až o 3 hodinky, tak si čas krátime spoznávaním okolia. Aj napriek skorým ranným hodinám na parkovisku nie sme sami a s pribúdajúcim časom sa tiché mestečko premieňa na veselé miesto s dobre naladenými obyvateľmi, či turistami, odetými v štýle "hippies". Aj oni strávili noc na parkovisku vo svojich "hippie" autách.

Aha, delfín! Už sa púšťam dole briežkom, beriem GoPro kameru, aby som si konečne zaplával a naivne dúfam, že zachytím delfína v tesnej blízkosti.

Porušil som hneď niekoľko pravidiel, ktoré pri kúpaní sa v Austrálii treba dodržiavať.

  1. Neodporúča sa kúpať v oceáne v neskorších hodinách, kedy slnko zapadá a rovnako tak sa neodporúča kúpať vo veľmi skorých ranných hodinách!
  2. Nikdy neplávajte ďaleko od brehu sám a obzvlášť, ak pláž a miesto nemáte dobre naštudované!
  3. Nemýľte si delfína so žralokom (-:

Po niekoľkominútovej čľapkanici v oceáne a pár márnych pokusov o zachytenie delfína pod vodou, som to zabalil a vyliezol späť na skaly. Tam ma už čakala hŕstka domácich obdivovateľov, ktorí krútiac hlavou vyzdvihovali moju odvahu. Ja by som to nazval hlúpou nevedomosťou, najmä potom, čo som sa dozvedel, že dva týždne dozadu na tom istom mieste, kde som sa kúpal, napadol žralok biely istého plavca.

Po raňajkách a kávičke sa presúvame do kempu. Hneď na úvod sme očarení parádnym servisom, ktorý ani zďaleka nepripomína to, na čo sme zvyknutí u nás doma. Sociálne zariadenie, bezpečnosť, či poriadok v kempe na maximálne vysokej úrovni a tak sa s pokojným pocitom vyberáme do mesta.

Mestečko je plné mladých ľudí. Túto komunitu tvoria prevažne Austrálčania, ktorí vyznávajú štýl - "Pokoj, mier, a obľúbená farba je zelená (-:"

V Byron Bay je množstvo aktivít, ktoré stoja za to absolvovať. "Hippies trhy", leňošenie na pláži, výstup na maják, túra k najvýchodnejšiemu bodu Austrálie, pozorovanie veľrýb a my sme dokonca natrafili na zaujímavú miestnu punk-rockovu kapelu, s ktorou sme počas nakrúcania nového videoklipu urobili krátky "hodinový"rozhovor (-:

Pri vstupe do majáku je potrebné aj šťastie, ktoré sme my, ako správni turisti z východného Slovenska mali. Exkurzia zadarmo každé tri hodiny! No nekúp to, hlavne keď prídeš do vnútra majáku nič netušiac o exkurzii a to pekne na čas 10 minút pred jej začatím (-:. Vstup do majáku so sprievodcom je povolený iba 10tim ľuďom, takže viac o šťastí, ktoré sme mali, nemusím písať. Sprievodca je dobrovoľník a fanatik a preto okrem užitočných informácií poskytne aj malé občerstvenie vo forme keksíku. To nám už nič nebráni k výstupu na vrchol a pohľadu, ktorý stojí za všetky drobné.

Na "hippie" trhoch bolo úžasné vidieť tu harmóniu a jednotu, ktorú tvorili jednak ľudia poskytujúci služby a ľudia zaujímajúci sa o produkty. Najviac ma zaujali rôzne typy lapačov snov, fajky, vence, oblečenie, krémy z "gandže", koláčiky (do toho som radšej nešiel) a ďalšie iné zaujímavé produkty z vlastnej výroby. Žiaľ mnohé tieto veci boli na môj vkus jemne predražené a tak som opúšťal trh s názorom, že aj "hippisáci" potrebujú z niečoho platiť výdavky na (s)travu!

Na tomto krásnom mieste sme strávili 3 parádne noci a veľmi ťažko sa nám odchádzalo ďalej. To čo nás ešte len čaká, by sme ale za žiadnu cenu nemenili.

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.

SVET

Klamali aj intrigovali. Všetci prezidentovi muži, ktorí skončili

Za sedem mesiacov skončili takmer všetci Trumpovi spolupracovníci.


Už ste čítali?